NAUCZANIE

W centrum naszego życia jako wspólnoty stoi nauczanie Pisma Świętego. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania kazań z naszych spotkań.
#Jezus

Kim jest Jezus? Na początku swojej służby, tak jak została ona opisana przed doktora Łukasza na kartach jego Ewangelii, Jezus niewiele naucza i niewiele mówi, ale wiele robi, a to co robi pokazuje nam kim jest i jaka jest Jego misja. A więc kim On jest?

Dobra Wiadomość

Świat jest pełen złych wiadomości. Słyszymy je w mediach, w pracy, w domu, od lekarzy, polityków i znajomych. Wydaje się, że dziś bardziej niż kiedykolwiek przedtem jesteśmy spragnieni dobrych wiadomości. Dlatego, warto posłuchać tej jedynej naprawdę Dobrej Wiadomości, która choć ma już ponad 2000 lat może zmienić życie każdego człowieka na dobre.

Wdzięczni i hojni

Wdzięczność i hojność są ze sobą nierozłączne. Szczęśliwi ludzie, to zazwyczaj ci, którzy są wdzięczni za to co mają. A im bardziej jesteśmy wdzięczni i cieszymy się tym co otrzymaliśmy, tym bardziej chcemy dzielić się z innymi, aby oni też doświadczali tej radości. Jak więc wdzięczność i hojność mogą przejawiać się w różnych dziedzinach naszego życia? O tym w serii kazań pt. Wdzięczni i hojni.

Spotkania z Jezusem

Są spotkania, które zmieniają życie. Nagle zaczynamy postrzegać świat inaczej. Znajdujemy odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości. Doświadczamy zachęty i pocieszenia w trudnych chwilach. Odkrywamy, że nie jesteśmy sami. Jeśli taki wpływ na nasze życie mogą mieć spotkania ze zwykłymi ludźmi, to o ile bardziej może się ono zmienić jeśli … spotkamy się z Jezusem?

Wartości dzięki, którym razem najlepiej

Razem najlepiej, ale przecież wiadomo, że czasem trudno wytrzymać razem i wydaje się, że samemu bywa lepiej. Właśnie dlatego życia razem trzeba się uczyć i tego lata będziemy poznawali Wartości dzięki, którym razem najlepiej.

Saga

Wszyscy kochamy słuchać barwnych opowieści, a zwłaszcza takich, które mówią o prawdziwym życiu prawdziwych ludzi. SAGA to seria kazań mówiąca o życiu Dawida od momentu jak został królem. Szczególnie uważnie chcemy się przyjrzeć jego rodzinie i relacjom jakie miał ze swoimi najbliższymi, ponieważ nasze codzienne wybory mają wpływ nie tylko na nas, ale też na innych.

Konfrontacja

Konfrontacja! Niektórzy się jej boją, a inni ją kochają. Jednak bez względu na to jak postrzegamy konfrontację, to stanowi część naszego życia i czasem jest konieczna. Dlatego chcąc uczyć się mądrego konfrontowania sięgamy do nauczania Jezusa, które znajdujemy w Ewangelii Mateusza. Dzięki temu możemy dowiedzieć się jak nie uciekać od problemów i trudnych sytuacji, ale stawiać im czoła w dobry sposób.

PO CO?

Chrześcijańskie nabożeństwo nie jest skomplikowane w swojej formie, co nie znaczy, że nie warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad znaczeniem poszczególnych jego elementów. A to wszystko po to, aby przeżywać nabożeństwa jeszcze głębiej i pielęgnować swoją relację z Bogiem oraz Jego Kościołem jeszcze bardziej świadomie.

#RAZEMNAJLEPIEJ
“Żaden człowiek nie jest samotną wyspą” zauważył John Donne, brytyjski poeta. Jednak choć żyjemy w zatłoczonym świecie, wielu ludzi żyje w samotności. Inni, mają jakieś relacje, ale zastanawiają się czy jednak nie łatwiej by im było być samotnymi wyspami. Nasz nowy cykl kazań na podstawie Listu Pawła do Efezjan pokazuje jak fakt, że wierzymy w Jednego Boga, który jest w trzech Osobach, ma wpływ na nasze relacje z innymi narodowościami, na na relacje rodzinne, czy społeczne. Dzięki temu Listowi odkrywamy, że #razemnajlepiej.
PUNKT ZWROTNY
Kiedy w podróży przez życie gdzieś utkniemy, to w końcu uświadamiamy sobie, że potrzebujemy punktu zwrotnego i nowego początku ponieważ sami nie radzimy sobie z problemami, jakie na nas spadły. Takim punktem zwrotnym jest Jezus Chrystus. Jego przyjście zmieniło bieg historii świata i było początkiem Nowej Ery. Dlatego On jako jedyny może zmienić bieg historii życia każdego człowieka i otworzyć nowy rozdział w jego życiu. Przed nami punkt zwrotny.
100lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości
KOGO SŁUCHAĆ?
W czasach wielu różnych opinii, wielu pomysłów na życie i głosów, które domagają się naszej uwagi, stajamy przed pytaniem: Kogo słuchać? Historia Eliasza, jednego z dawnych proroków izraelskich, pomoże nam nie tylko zrozumieć kogo słuchać i jak słuchać, aby usłyszeć, ale też jak mówić, aby inni mogli usłyszeć.
KOŚCIÓŁ 24/7
Do Kościoła nie chodzimy tylko w niedzielę, ale Kościołem jesteśmy przez cały tydzień. Apostoł Paweł w swoim Liście do Tytusa przypomina nam o naszym zadaniu i o tym jak wygląda Kościół, który zmierza do dojrzałości. Co to więc znaczy być Kościołem 24/7 – 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu?
ZAPROSZENIE, KTÓRE ZMIENIA WSZYSTKO
Są takie zaproszenia, które zmieniają wszystko. Tak jest z zaproszeniem, które Jezus kieruje do każdego z nas, abyśmy poszli w Jego ślady i naśladowali Go. Jednak to zaproszenie, nie kończy się na nas samych, ale my też mamy zapraszać innych do relacji z Chrystusem. Co więc możemy zrobić, aby być ludźmi, którzy nie tylko sami zmieniają się w odpowiedzi na zaproszenie Jezusa, ale zapraszają też innych?
JEST WIĘCEJ MĄDROŚCI
Nikt nie chce głupio żyć i głupio skończyć, dlatego tego lata przyglądamy się życiu i mądrości najmądrzejszego z królów izraelskich – Salomona. Chcemy poznać nie tylko dzieje jego panowania, ale też odkryć ponadczasową mądrość kryjącą się w jego Przypowieściach. A to wszytko po to, aby wiedzieć jak mądrze żyć i mądrze skończyć.
#Dlaczego Ja
W życiu przechodzimy przez różne doświadczenia i przeżywamy najróżniejsze emocje. Czasem wydaje nam się, że nikt nas nie rozumie, bo jesteśmy jedynymi, którzy się z nimi zmagają. Czasem też zadajemy sobie pytanie ‘Dlaczego ja?’. Kiedy jednak sięgamy do Biblii możemy spojrzeć na swoje zmagania z innej perspektywy. Co więcej, odkrywamy, że nasze przeżycia nie są niczym nowym, ponieważ przechodziło przez nie wielu ludzi przed nami i wielu chrześcijan przechodzi przez nie obecnie – nie jesteśmy sami.
Niedziela Wielkanocna
MIĘDZY SŁOWAMI

Jezus kiedy nauczał, często opowiadał wydawałoby się proste historie, zwane przypowieściami. Z pozoru przypominały one OBRAZY życia codziennego. Jednak kiedy słuchacze uważnie im się przyglądali, to OBRAZY stawały się LUSTRAMI, w których mogli zobaczyć swoje własne twarze. A kiedy dalej im się przypatrywali, LUSTRA stawały się OKNAMI przez które mogli patrzeć na życie z zupełnie nowej perspektywy, bo w tych historiach, gdzieś MIĘDZY SŁOWAMI, kryją się ważne lekcje o Bogu i życiu.

JEST WIĘCEJ!

W życiu łatwo jest popaść w apatię i przestać oczekiwać na pozytywne zmiany. Jednak w życiu z Bogiem zawsze JEST WIĘCEJ ponieważ dzięki Niemu odkrywamy, iż jest więcej niż tu i teraz, więcej w naszej relacji z Nim i z ludźmi, a też zawsze mamy więcej do dania z siebie innym. Jeśli więc pragniesz życia, w którym JEST WIĘCEJ, nie możesz przegapić tej serii kazań.

ŚWIAT JEZUSA

Przyjście Jezusa na świat to najważniejsze wydarzenie w dziejach. Czytając Jego historię odkrywamy, że wkroczył on w świat bardzo zwykłych ludzi. Jego przodkowie mieli skomplikowane życiorysy. Jego narodziny wywróciły do góry nogami życie Jego rodziny, przykuły uwagę zagranicznych myślicieli i przeraziły lokalne władze. Świat Jezusa choć odległy wcale nie różni się bardzo od naszego.

FUNDAMENTY

500-lecie Reformacji to doskonała okazja, do tego, aby przypomnieć sobie o biblijnych fundamentach, które legły u podstaw kościołów ewangelicznych. W odkrywaniu ich na nowo sięgniemy do Listu do Rzymian, który nie tylko był inspiracją do Reformacji, a też odpowiada na najważniejsze pytanie: Jak człowiek może zostać zbawiony?

NABOŻEŃSTWO WDZIĘCZNOŚCI

Chcemy, aby dziękowanie było naszym stylem życia i codziennym zwyczajem. Dlatego cenimy okazje, kiedy możemy zatrzymać się na chwilę, aby zauważać jak wiele od Boga otrzymujemy i Mu za to podziękować. W tym roku podczas naszego świętowania gościliśmy Biskupa Kościoła Chrystusowego w Rzeczpospolitej Polskiej, pastora Andrzeja Bajeńskiego.

NAPRZÓD

Życie to zmiany i stawianie czoła nowym wyzwaniom, a niektóre z nich zdają się nas przerastać. Chcąc lepiej sprostać temu zadaniu, warto sięgnąć do Księgi Jozuego, która opowiada o tym jak Izraelici, choć nie czuli się do tego przygotowani, musieli wkroczyć do swojej upragnionej Ziemi Obiecanej. Okazuje się, że kiedy idziemy naprzód, najważniejsze jest to z kim idziemy i kogo słuchamy.

PODRÓŻ PRZEZ ŻYCIE, CZYLI CDN

Jeśli życie jest jak podróż, to w jej trakcie przechodzimy przez różne etapy. Wszystko zaczyna się od wyboru życiowej drogi. Po tych drogach niektórzy podróżują solo, a inni w duecie. W jakimś momencie pojawiają się dzieci i zostajemy rodzicami. Bywa, że znajdziemy się na jakimś życiowym zakręcie, aż w końcu musimy się zmierzyć z ostatnią prostą, czyli starością i śmiercią. Jak więc podróżować przez życie, żeby się nie pogubić? Czy naprawdę CDN?

7 CUDÓW (NIE Z TEGO) ŚWIATA

Cuda od wieków fascynowały i przyciągały uwagę – bez względu na to, czy były to cuda architektury, przyrody, czy nadprzyrodzone zjawiska. Czytając Ewangelię Jana odkrywamy, że Jan opowiadając historię Jezusa skupia się na siedmiu Jego cudach, które pokazują kim On tak naprawdę jest. Cuda te przewyższają wszystkie inne, jakie znamy, ponieważ są nie z tego świata, a ich skutki sięgają aż po wieczność.

CZARNE CHARAKTERY WIELKANOCY

Wydarzenia wielkanocne nie miałyby miejsca, gdyby nie grono czarnych charakterów. Czasem jednak kiedy poznajemy te postaci bliżej, odkrywamy, że ich postawy wobec Jezusa można zaobserwować także współcześnie. Bywa też, że im dłużej się im przyglądamy, nagle zaczynamy dostrzegać w nich, jak w lustrze, swoje własne twarze. Czy jesteś na to gotowy? Jeśli tak, to zapraszamy do podróży przez ostatnie rozdziały Ewangelii Jana.

NIEBEZPIECZNE MODLITWY

Co niebezpiecznego może być w modlitwie? Jeśli jednak modlitwa jest rozmową z Bogiem, to niektóre z tych rozmów mogą zmienić więcej niż się spodziewasz. Kiedy mówisz Bogu: kim jesteś Panie, zbadaj mnie Panie. mów do mnie Panie i bądź wola Twoja Panie – to Bóg traktuje te modlitwy poważnie i zaczyna zmieniać twoje życie. Czy odważysz się na taką rozmowę z Bogiem?

TO MY

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej kim jesteśmy jako Społeczność Chrześcijańska TOMY, co jest dla nas ważne, dokąd zmierzamy i jakim kościołem chcemy się stawać, to nie możesz przegapić serii kazań TO MY. Jest to doskonała okazja do tego, by nas poznać i polubić.